روغن-ولک-1-لیتری

روغن ولک 1 لیتری

0
1,300,000 ریال
  • برند: others
  • کد محصول: 1531
  • وضعیت: موجود

نقد و بررسی محصول

روغن ها نقش مهمی در کنترل بعضی آفات مانند شپشک ها،  سپردار ها،  شته ها و کنه ها دارند. بویژه جهت درختان میوه، درختان غیر مثمر و درخچه های زینتی. همچنین جندین فرمولاسیون جدید روغن ها، امروزه  برای کنترل آفات گلخانه ای، سبزیجات و بیماریهای گیاهی همچون سفیدک مورد استفاده قرار گیرند.روغن های مورد استفاده در کشاورزی با اسامی مختلفی نام گذاری می شوند ولی شاید بهترین نام برای آنها روغن های باغبانی (horticultural oils) می باشد.

روغن امولسیون شونده با برند ولک ۹۲  از آفت کش های پر مصرف در زمینه کشاورزی بوده که این شرکت اولین و تا سالها تنهاترین تولید کننده محصول فوق بوده و بین کشاوزران از محبوبیت خاصی برخوردا است .

از مزایای روغن های ولک ۹۲ کم خطر بودن آن برای انسان و حشرات مفید می باشد بویژه حشراتی که دشمنان طبیعی آفات گیاهی محسوب می گردند، این نکته بیانگر آن است که روغن ها نقش مهمی در کنترل بیولوژیکی و مدیریت تلفیقی آفات دارند سمیت آن در کمترین حد ممکن بوده و بسرعت در اثر تبخیر از بین می روند و باقیمانده کمی از خود به جا می گذارند.

خاصیت حشره کشی ولک ۹۲ با ایجاد قشر روغنی نازک غیر قابل نفوذروی بدن حشرات و نیز تخم آنها  از طریق بستن منافظ تنفسی باعث  خفه شدن تخم، لارو و حشره نابالغ حشرات و کنه ها می شود و به همین طریق باعث از بین رفتن حشرات بالغ نرم تن می گردد بنابراین جهت نتیجه مطلوب ، سمپاشی باید بطور کامل باعث پوشاندن سطح بدن حشرات گردد.

ویژکیهای فیزیکی و شیمیایی ولک

امروزه با پیشرفت هایی که در صنعت پالایشگاهی از نظر تولید روغن های مرغوب تر و با کیفیت بالاتر بوجود آمده استفاده از روغن ها در کشاورزی وسعت بیشتری یافته و قابلیت استفاده از آنها در تابستان و محلول پاشی برگی بدون صدمه زدن به گیاهان را بوجود آورده است استفاده از روغن ها در فصل رشد قابلیت آنها را درکنترل آفاتی همچون کنه تار عنکبوتی، مگس سفید و بسیاری دیگر از آفات را در طیف وسیعتری فراهم نموده است.

روغن ها بعضی مواقع جهت جلوگیری از انتقال ویروس ها مورد استفاده قرار می گیرند. تعدادی از ویروس ها توسط شته های گیاهی منتقل می شوند و بعضی دیگر بوسیله انسان از گیاهی به گیاه دیگر انتقال می یابند .

روغن ها جهت جلوگیری از این انتقال ویروسی با از بین بردن شته ها کاربرد دارند.

بمنظور کنترل انواع کنه ها، شپشکها، شته ها، پسيل، کرمهای جوانه خوار و... روی درختان میوه و آجیلی، انگور، مرکبات، سبزیجات و گیاهان گلخانه ای،محصولات زراعی و گیاهان زینتی استفاده می شود. با ایجاد لایه نازك، تمام بدن حشره را احاطه نموده و با بستن منافذ تنفسی باعث مرگ حشرات میشود. بنابراین جهت حصول نتیجه مطلوب تمامی قسمتهاي گیاه بایستی پوشش داده شود.

توضیحات فنی

طریقه مصرف:
نام محصول   نام آفت   میزان و زمان مصرف در زمستان و اوایل بهار   میزان و زمان مصرف در اواخر بهار و تابستان
مرکبات   کنه، سپردارها، شپشکها، مینوز، مگس سفید   1.5 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب
درختان میوه سردسیری   کنه قرمز اروپایی، پسیل، مینوز لکه گرد، شپشکها، سپردارها، مینوز   1 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب قبل از تورم جوانه ها   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب با توجه به پیش آگاهی
پسته   شپشک واوی، شپشک تنه، پسیل پسته   1 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب قبل از تورم جوانه ها   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب با توجه به پیش آگاهی
خرما   شپشک سفید، شپشک شفاف، زنجره خرما   1 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب
زیتون و انگور   شپشک سیاه، سپردار بنفش، شپشک آردآلود مو، تریپس و زنجره مو   1 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب   0.5 تا 0.7 لیتر در 100 لیتر آب در صورت نیاز به سمپاشی
درختان جنگلی غیرمثمر   شپشک سفید تاغ، سپردار سفید کاج   1 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب
گیاهان زینتی   انواع کنه، شپشک، شته، مگس سفید (عسلک) و...   0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب 0.5 تا 0.75 لیتر در 100 لیتر آب

توضیحات کلی

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

فروشگاه اینترنتی رامان مارکت ، با هدف فروش اینترنتی محصولات کشاورزی ، باغبانی و ابزار آلات صنعتی و کشاورزی فعالیت خود را آغاز کرده است . این فروشگاه اینترنتی برای راحتی شما مشتریان گرامی امکانات فراوانی را برای ارسال سریع به تمام نقاط ایران در نظر گرفته است . مشتریان گرامی میتوانند پرداخت حضوری ( برای تهران ) و یا پرداخت آنلاین را برای ثبت سفارش خود انتخاب کنند . تضمین صحت و سلامت کالا تا هنگام تحویل به مشتری از اهداف مهم این فروشگاه میباشد . تنوع محصولات با کیفیت و قیمت های مناسب و رقابتی از دیگر مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی رامان مارکت میباشد . با آرزوی فراهم آوردن رضایت شما کاربران گرامی .